POLONEZ na balu / konferencji
Na dworach królów polskich polonez stanowił element ceremoniału dworskiego, będąc paradą szlachty przed monarchą. Tańczony był na rozpoczęciu balów.
Trudno sobie wyobrazić współczesny bal studniówkowy bez poloneza, nam coraz trudniej każdą dostojną uroczystość, na której ten akcent by nie zaistniał. Dlatego, aby podkreślić uroczysty charakter balu, zgodnie z polską tradycją zainaugurujemy go polonezem.
Poloneza polecamy szczególnie:
-
organizatorom różnego rodzaju balów - na uroczyste ich rozpoczęcie,
-
firmom - jako asysta przy wręczaniu nagród,
-
organizacjom pozarządowym - przy organizaowaniu dorocznych gali,
-
ambasadom - przy okazji spotkań z zagranicznymi gośćmi,
-
młodzieży - jako pomoc przy organizacji studniówek i nauczyciele poloneza.
O występie
Nad całością poloneza czuwa wodzirej. To on na bieżąco koordynuje obrazek i zapowiada kolejne figury. W pierwsze pary dopraszamy honorowych gości. Asystują im nasi tancerze, którzy w myśl komend wodzireja prowadzą w tańcu uczestników balu. Polonez składa się z podstawowych, łatwych do powtórzenia kroków. Jednak cały układ tworzy atrakcyjny i piękny obrazek.
Układ dostosowujemy go do liczby biesiadników oraz dostępnego miejsca. Zaproszenie wszystkich gości na parkiet do poloneza pozwala na integrację i wzajemne zapoznanie uczestników, a następnie płynne przejście do kolejnych, mniej oficjalnych punktów programu.
Dodatkowe atrakcje
-
oferujemy szlacheckie powitanie gości muzyką na żywo oraz biesiadnymi przyśpiewkami;
-
przebrani w kontusze asystujemy podczas wręczania nagród i wyróżnień;
-
uroczystość możemy urozmaicić pokazem mazura i tańców dworskich;
-
podparci doświadczeniem proponujemy naukę tańców dworskich oraz prowadzenie ze smakiem staropolskich zabaw integracyjnych.